“Mój cel – SPRAWNOŚĆ!”

Wiktoria Janczyk z Rybnika, kosztowna rehabilitacja. Dariusz Laksa pomaga.

Rodzice Wiktorii Janczyk z Rybnika z radością i przejęciem oczekiwali jej narodzin, które zgodnie z przewidywaniem lekarza miały nastąpić w grudniu 2010r. Wiki jednak pojawiła się na świecie wcześniej, niespodziewanie, w trudnych do zrozumienia okolicznościach. Nikt nie zakładał takiego rozwiązania, gdyż ciąża przebiegała prawidłowo aż do pierwszego dnia 33. tygodnia, kiedy podczas rutynowej kontroli lekarz stwierdził tachykardię płodu i zagrożenie zamartwicą.

Wiktoria przyszła na świat w Rybniku przez cesarskie cięcie 25. października 2010r. Otrzymała 8/3/8 w skali Apgar. Wtedy rozpoczęła się walka o jej życie i zdrowie oraz trwająca do dziś wędrówka po specjalistycznych oddziałach wielu szpitali w Polsce.

Wiktoria Janczyk | Stylowy Biegacz Dariusz Laksa

W pierwszej dobie życia z powodu zaburzeń rytmu serca została przekazana do Zabrza na oddział tamtejszej kardiologii. Następnie była leczona na zabrzańskim Oddziale Patologii Noworodka. Niestety, sytuacja pogarszała się z dnia na dzień. Po tygodniu walki w Zabrzu, z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej, nawracającego trzepotania przedsionków oraz drożnego przewodu Botalla, przekazano Wiktorię do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam właśnie rodzice codziennie przyjeżdżali, by wspierać swoją córeczkę w walce o życie. Dopiero po 27 dniach, ukochana córeczka mogła spędzić z rodzicami spokojniejsze chwile w swoim domu.

Pierwszy rok życia Wiktorii był próbą zrozumienia trudnej sytuacji, poszukiwania właściwego sposobu pomocy dziecku, które rozwijało się w swoim tempie i wymagało coraz większego wsparcia w nabywaniu kolejnych umiejętności. Niezbędne okazało się kontynuowanie diagnostyki w kierunku neurologicznym. Wiktoria wymaga wieloprofilowego usprawniania rozwoju i wszechstronnej pomocy.

Wiktoria Janczyk z Rybnika, kosztowna rehabilitacja. Dariusz Laksa pomaga.

Dziś najczęściej powtarza słowo MAMA, bo wie, że w mamie tkwi największa siła i dzięki jej determinacji, krok po kroku, zmierza ku większej sprawności. Ma za sobą wiele trudnych przeżyć, przeszła wiele krętych dróg, pomimo że jeszcze w pełni nie stawia kroków samodzielnie i chodzi z podtrzymaniem.

Rehabilitacja Wiktorii

Wiki bierze udział w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz uczęszcza do przedszkola specjalnego w Rybniku. Jej plan rehabilitacji w tygodniu obejmuje zajęcia z rehabilitacji ruchowej, hipoterapii, neurologopedii, zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju: integracji sensorycznej i pracy z pedagogiem specjalnym. Przedszkole Wiktorii zapewnia jej wieloprofilowe usprawnianie rozwoju: gimnastykę korekcyjną, relaksację, alternatywne formy komunikacji, artterapię, dogoterapię, logopedię. Dodatkowo, w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu “Przedszkole równych szans”, może uczestniczyć w terapii usprawniającej rękę.

Pomoc dla Wiktorii jest niezbędna do osiągnięcia jej najważniejszego celu, czyli SPRAWNOŚCI! Drogą do jej zdobycia jest oczywiście codzienna, specjalistyczna i kosztowna rehabilitacja, która miesięcznie pochłania około 1500 zł. Rodzice ponoszą dodatkowe koszty z powodu zakupów niezbędnych leków oraz sprzętu ułatwiającego codzienne życie dziecka, dlatego konieczne jest wsparcie finansowe, aby Wiktoria mogła w pełni korzystać z niezbędnej pomocy specjalistów. Ufundowanie chociażby jednej godziny zajęć, której koszt wynosi średnio 60 zł, będzie wielkim krokiem naprzód ku większej sprawności i samodzielności Wiktorii.

 


NASZ CEL – SPRAWNOŚĆ!

A WASZ – POMOC!


Pomóc można na dwa sposoby:

  1. PRZEKAZAĆ 1% PODATKU:

W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 22589 JANCZYK WIKTORIA

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

  1. PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ:

Tytułem: 22589 JANCZYK WIKTORIA darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Darowiznę prosimy wpłacać na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

ALIOR BANK S.A.

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz