7Kontynentów 7Maratonów 7Szkół

bieganie charytatywne

7K 7M 7S | 7Kontynentów 7 Maratonów 7Szkół | Darek Laksa biega charytatywnie dla szkół z Bytomia

7 Kontynentów 7 Maratonów 7 Szkół to mój pierwszy projekt charytatywny i mam do niego duży sentyment. Dość spontanicznie wymyślony ambitny cel przebiegnięcia siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach miał na celu wsparcie szkół w moim rodzinnym mieście Bytomiu. Będąc  nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej doskonale poznałem problemy z jakimi borykają się te placówki. Postanowiłem sobie, że na każdym kontynencie pobiegnę dla konkretnej szkoły, a sponsorzy zainteresowani projektem doposażą ją zgodnie z jej potrzebami. Wsparcie ze strony biznesu mile mnie zaskoczyło i już 6 z 7 szkół otrzymało pomoc.  Fantastyczna sprawa i ogromna radość dla mnie, ale przede wszystkim dla dzieciaków, chociaż wiadomo, że to kropla w morzu potrzeb.

Odwiedzając te wszystkie kraje,  przekraczając strefy klimatyczne, obcując z różnorodną kulturą oraz obserwując codzienność mieszkańców  Afryki, Azji, Australii i obu Ameryk zdobyłem bezcenne doświadczenie, którym teraz mogę się dzielić z dziećmi i młodzieżą. Kolekcjonuję informacje i zdjęcia pokazujące różnice edukacyjne w różnych kulturach świata. To bardzo cenne wspomnienia i chętnie o nich opowiadam w naszych polskich szkołach. Dzięki kontaktom z ludźmi dzieją się fantastyczne rzeczy. Inspirujemy się, wspieramy, dodajemy odwagi i uczymy szacunku. Tego chcę nauczyć moich uczniów, chcę im pokazać, że można podążać za marzeniami , że niemożliwe nie istnieje i że realizując swoje pasje można pomagać innym.

Aby postawić kropkę nad „i” i zamknąć projekt 7K 7M 7S potrzeba już albo jeszcze jednego maratonu – ANTARKTYDY. Maraton marzenie i maraton wyzwanie. Bardzo trudny z różnych względów, przede wszystkim ze względów finansowych.

Vancouver Marathon Rio de Janeiro Marathon Sahara Marathon Bratislava Marathon Hokkaido Marathon Sydney Marathon

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz